Podkolanówki uciskowe damskie | Venoflex

Podkolanówki uciskowe damskie

VENOFLEX

Podkolanówki uciskowe damskie

Nie jest prawdą, że kobiety skazane są na problemy z żyłami, jednak nie ma wątpliwości co do tego, iż na problemy te pozostają szczególnie wrażliwe. Podstawowymi czynnikami decydującymi o takim stanie rzeczy nieodmiennie pozostają:

  • ciąża – komplet zmian zachodzących wówczas w organizmie kobiety niezwykle uwrażliwia ją na powstawanie żylaków;
  • siedzący tryb życia lub praca w pozycji stojącej – pod wpływem zwykłej grawitacji krew zaczyna wówczas gromadzić się w kończynach dolnych;
  • buty na wysokim obcasie – jakże modne i eleganckie, a przy tym niebezpieczne dla żył.

Doskonałym sposobem zapobiegającym tworzeniu się żylaków u kobiet są produkty kompresyjne, w tym m. in. podkolanówki uciskowe – wygodne, eleganckie i bardzo dyskretne.

Podkolanówki przyciwżylakowe damskie – na zdrowe nogi

Działanie podkolanówek uciskowych opiera się na zasadzie wywierania kompresji na stopy, kostki oraz łydki. Ucisk ten przede wszystkich chroni te części nóg przed gromadzeniem się w nich nadmiernej ilości krwi (opuchlizną), co już samo w sobie jest niebezpieczne, a wraz z takimi zjawiskami, jak:

  • wysokie ciśnienie,
  • zaburzenia pracy pompy mięśniowej oraz
  • mniejsza spoistość tkanek łącznych (zjawisko występujące zawsze podczas ciąży),

prowadzi prosto do niewydolności żył i żylaków. Podkolanówki przeciwżylakowe wymuszają także ruch krwi w górę, a przy tym nie tamują ich właściwego przepływu.

Podkolanówki uciskowe damskie – dla kobiet, które dbają o swój wygląd

Bardzo dużą zaletą podkolanówek przeciwżylakowych Venoflex jest ich jakość, krój oraz wykonanie pozwalające nosić je praktycznie do dowolnej kreacji. Kobietom kochającym aktywność i pragnącym jednocześnie zadbać o swoje nogi, polecamy np. podkolanówki Venoflex z linii FAST (Coton, Liane lub Lin), natomiast do eleganckich stylizacji doskonale dopasują się podkolanówki Secret, Absolu lub MICRO (bez palców). Dobór konkretnego modelu zależy już wyłącznie od indywidualnych oczekiwań i preferencji, choć nadal kluczowym aspektem pozostaje odpowiednia klasa ucisku.